درمان بواسیر هموروئید نر و ماده
بواسیر هموروئید نر و ماده

بواسیر / هموروئید

این بیماری یکی از بیماریهای دستگاه گوارش است که بسیار شایع است. و دو نوع دارد:

بواسیر ماده: زخمهایی در مقعد که شدیدا خونریزی می کنند. درمان این نوع آسان است و در یک مرحله درمان می شود.

بواسیر نر: این نوع بیماری به شکل دانه هایی در داخل مقعد رشد می کنند. تعدادشان بین ۵ الی ۷ دانه است و به آن بواسیر ساچمه ای نیز می گویند. درمان این نوع بواسیر کمی سخت تر از ماده است.

علت های بوجود آمدن بواسیر  هموروئید

۱- طول دادن و مکث زیاد در دستشویی. امام علی(ع) می فرماید:” طولانی نشستن در دستشویی موجب بواسیر می شود”. همچنین طولانی نشستن در دستشویی چون به بدن ضرر می رساند، از مکروهات است.

۲- نشستن مقعد بعد از دفع ادرار. پیامبر به یکی از همسرانش فرمود:” به زن های مومن امر کن تا خود را با آب زیاد بشویند. زیرا این کار موجب پاکی اطراف مقعد شده و بواسیر را ازبین می برد.”.

۳- خوردن ماهی با تخم مرغ

۴-شستن موضع مقعد با آب گرم

۵- استفاده از آب راکدی که پوشش هم ندارد و در معرض آفتاب هم باشد.

 

موارد مصرفی برای درمان بواسیر هموروئید به شرح زیر است:

موارد درمانی برای بواسیر ماده (همراه با خونریزی) به این شرح است:

موارد درمانی بواسیر نر (ساچمه ای) نیز به شرح زیر است:

با مصرف و رعایت موارد فوق براحتی بواسیر خود را می توانید درمان کنید. داروهای گیاهی ذکر شده ی بالا در فروشگاه طب اسلامی اسلام دارو موجود می باشد. با کلیک بر روی هر یک از موارد فوق

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان زخم معده و اسید معده

درمان زخم معده و اسید معده و اثنی عشر

زخم معده و اسید معده و درمان طبیعی و گیاهی آن در طب اسلامی آیت الله تبریزیان. با موارد دارویی بیان شده طب اسلامی در این خصوص زخم معده خود را درمان کنید.

۱۰ دیدگاه

 1. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

 2. درمان بیماری هموروئید(بواسیر) در طب اسلامی و سنتی

  هموروئید به دو نوع کلی نر و ماده تقسیم می شود که در بعضی موارد ممکن است هر دو نوع با هم اتفاق افتاده و ایجاد شود. بواسیر به چهار درجه خفیف تا خیلی شدید تقسیم می شود. بهترین راه برای در امان ماندن از این بیماری، پیشگیری است که در روایات اسلامی راه های پیشگیری و علل ایجاد این بیماری، بصورت دقیق و کامل بیان شده است که می توانید برای اطلاع از آنها به روایات مربوطه مراجعه نمایید. در خصوص درمان هم باید گفت که در طب جدید، پزشکان بیشتر این بیماری را از طریق جراحی درمان می کنند که متاسفانه بدلیل عوارض جراحی و برگشت پذیر بودن این بیماری، راه حل مناسبی نمی باشد. اما در طب اسلامی و سنتی راه هایی برای درمان و بهبودی این بیماری سفارش شده که اگر دقیق و درست عمل شوند، در مدت دو یا سه هفته این بیماری بهبود پیدا کرده و اگر این درمان ها ادامه یابد باعث بهبودی کامل خواهد گردید.

  برخی عواملی که باعث تشدید بیماری هموروئید می شوند:
  ۱. اسهال در فرد مبتلا مهمترین دلیل تشدید این بیماری می باشد.
  ۲. یبوست هم باعث تشدید این بیماری می شود زیرا مدفوع نباید خشک و سفت باشد و با سختی و زور زدن دفع شود؛ بلکه مدفوع باید نرم باشد و به راحتی دفع شود. استفاده از داروی ملین استاد تبریزیان هم برای راحت دفع کردن مدفوع مفید است.
  ۳. جلو گیری از ایجاد سودا در خون که به همین دلیل نباید غذاهای سودا زا بخورد. چون اگر سودای خون زیاد شود این بیماری هم تشدید می شود و حتی باعث خونریزی می گردد.

  راه های درمان این بیماری:
  ۱.در بواسیر پفکی هر روز انگور هسته دار را با هسته اش باید بخورد؛ طوری که موقع خوردن هسته اش را بجود و خورد کند.
  ۲.همراه ناهار حداقل به اندازه یک مشت سبزی تره بخورد و همراه شام هم حداقل یک مشت سبزی خرفه میل نماید.
  ۳. هرشب حداقل یک قاشق گیاه زنیان را با همان اندازه مغز گردو بخورد یا بجای خود زنیان یک استکان عرق زنیان را با چندتا گردو میل نماید.
  ۴. اگر از محل بواسیر دچار خون ریزی است؛ برای بند آمدن خون ریزی، هر روز یک قاشق سماغ تازه صبح و یک قاشق هم شب بخورد. بعد از چند روز خون ریزی قطع می شود.
  ۵. قبل از رفتن به دستشویی بزرگ(مدفوع) باید مقعد را با روغن خیار چرب کند و اگه روغن خیار نبود با روغن زیتون و اگر نبود با بقیه روغن ها که به آنها حساسیت ندارد مانند روغن کوهان شتر و… و بعد از دستشویی بزرگ(مدفوع) بلافاصله حمام نرود و حداقل چند ساعت صبر کند و بعد از سر جا رفتن زواید بواسیر و عادی شدن آن، حمام رفتن مانعی ندارد. و بعد از حمام هم مقعد را با همان روغن ها چرب نماید.
  ۶. اگر درد دارد می تواند شیاف هموروئید که در داروخانه ها موجود است را نرم و له کند و مثل کرم و پماد به محل درد و مقعد مالیده و آغشته نماید. همچنین مالیدن روغن بنفشه به مقعد نیز در مواردی باعث کم شدن یا از بین رفتن درد و التهاب می شود. همچنین مقعد را در معرض آب گرم قرار دادن، باعث کم شدن درد آن می شود. استاد ضیایی هم قرار دادن تفاله چای بصورت پماد روی مقعد را در کاهش درد آن موثر و مفید می داند.
  ۷. استاد تبریزیان خوردن قرص خون(که از محصولات طبی خود ایشان است) را مفید می داند و همچنین مالیدن پودر سعد کوفی به مدت یک دقیقه به مقعد و سپس شست و شوی آن را هم راه دیگر درمان معرفی می نماید.
  ۸. طهارت و شستن مقعد با آب سرد بعد از دفع مدفوع هم باعث جلوگیری از تشدید این بیماری می شود.
  ۹. استاد خیر اندیش هم حجامت و زالو انداختن برای خارج کردن خون سودا از محل بیماری را، راه حل درمان این بیماری معرفی می نماید.
  ۱۰. همچنین نشستن در محلول جوشانده پوست انار باعث جمع شدن و داخل رفتن زائده های بواسیر می شود.

  یقین داشته باشید که اگر بصورت کامل و درست راه های درمانی بالا را هر روز انجام دهید، بیماری هموروئید(بواسیر) شما بهبود پیدا کرده و با ادامه دادن این روش ها کاملا درمان خواهد شد. اما دقت کنید برخی از افراد به برخی از این روش ها حساسیت داشته و ممکن است برخی از این درمان ها مناسب آنها نباشد. لذا در صورتی که برخی از راه های درمانی باعث تشدید بیماری و زیاد شدن درد، سوزش، التهاب و… شد، از ادامه دادن و استفاده از آنها خودداری نموده و از بقیه روش ها استفاده نمایید.

 3. سلام لطفا به طور کامل توضیح دهید در بواسیر نر داخلی که خون ریزی وجود ندارد و چیزی از ساچمه های بواسیر بیرون نمی آید به ترتیب کدام داروها و چگون مصرف شود سپاسگزارم

 4. سلام
  بلادور چطور بواسیر رو درمان میکنه ، خشک میکنه و میفته؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

49 + = 59

داروخانه طب اسلامی