خانه >> مقالات کوتاه >> خواص درمانی نوره / واجبی
سایت جامع طب اسلامی
اسلام دارو

خواص درمانی نوره / واجبی

نوره یا واجبی موادی برای دفع موهای زاید بدن است. این ماده از ترکیب آهک و زرنیخ ساخته می شود.

در روایات تاکید زیادی بر مصرف نوره شده است تا حدی که کسی که نوره مصرف نکند مومن نیست. در روایات آمده است که هر ۱۵ روز نوره بزنید اگه نتوانستید حداکثر هر ۴۰ روز نوره بزنید در غیر این صورت مومن نیستید. اما متاسفانه میبینیم که امروزه نوره فراموش شده است و کمتر کسی از آن استفاده می کنند.

از لحاظ علمی اگر بخواهیم به ماهیت این تاکید پی ببریم اینگونه می توان گفت که اگر از نوره های سنتی و اصیل که دارای آرسنیک است، استفاده شود شما هر وقت نوره استفاده می کنید در واقع خود را علاوه بر تمیزی، شیمی درمانی می کنید. همچنین کسی که نوره می گذارد دچار رماتیسم نمی شود.
موی بدن وقتی بلند شود، آب کمر کم می شود، مفاصل سست مى ‏شوند و ضعف و سِل به دنبال مى ‏آورد. اما نوره، آب کمر را زیاد مى ‏کند، بدن را تقویت میکند،  پیهِ کلیه‏ ها را زیاد میکند تا محافظ کلیه ها باشند و بدن را چاق مى ‏کند

شاید مهم ترین خاصیت نوره زیاد شدن قلوه پی یعنی بزرگ شدن غده آدرنالین باشد( آدرنالین تقویت کننده بدن است و بدن بر آن استوار است).
نوره سودا را درمان می کند، پس درمان بیماری هایی با منشا سودا نیز می باشد و یکی از درمان های سودا مداومت بر مصرف نوره است.
وقتی نوره زیر بغل گذاشته می شود: نور چشم زیاد می شود، کتفها قوی می شود و زن ها دچار سرطان سینه نمی شوند، چون مواد سودا از آن ناحیه تخلیه می شوند.

>> هرگز موهای زیر بغل را نکنید که موجب بیماری و سرطان می شود. متاسافنه زنان امروز با اپیلاسون موهای زیر بغل خور را رفع می کنند و نمیدانند که چه خطری آنها را تحدید می کند.
>> سرطان مقدمه اش تجمع مواد سوداوی در یک نقطه است. وقتی سودا تخلیه شود، سرطان هم بوجود نمی آید.

وقتی زیر شکم نوره گذاشته می شود علاوه بر رفع موی زائد، بیماریهای کلیه، مثانه، و…. رفع می شوند و در صورت خروج از حمام فوری مقداری روغن بنفشه بر مواضع مورد نظر مالیده شود که سبب جوش نشوند .
کسانی که تندخو و بد اخلاق هستند کف پاهایشان را نوره بمالند (در حمام) و ۵ دقیقه بعد بشویند. پا محل تجمع سوداست، اندام انتهایی بدن نیز است و همچنین جاذبه زمین مدام خون و مواد زائد (بویژه بخش سنگین آن یعنی سودا) را به سمت پا می کشد.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

چگونه با تربت امام حسین علیه السلام درمان شویم !؟

شرایط درمان با تربت امام حسین علیه السلام

تربت امام حسین درمان است اما باید شرایطی را رعایت کرد تا اثربخش باشد. شرایط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی