خانه >> مقالات کوتاه >> داروهای بسیار خطرناک در دوران بارداری
داروهای مضر برای جنین در بارداری
داروهای خطرناک که در دوران بارداری نباید مصرف کرد

داروهای بسیار خطرناک در دوران بارداری

کلیه داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی بویژه در ایام بارداری هستند ولی تعدادی از داروهای مختلف که پزشکان می گویند برای مصرف در دوران بارداری مناسب تلقی می شوند، جزء دسته داروهای بسیار خطرناک در دوران بارداری هستند. این داروها در اکثر کشورهای غربی منسوخ شده اند اما در برخی از کشورها از جمله ایران هنوز هم از آن ها به عنوان یک داروی بی خطر در دروان بارداری استفاده می شود!

این ۵ داروی خاص، در دوران بارداری تجویز می شوند و بسیار خطرناک هستند، جالب است که نظام پزشکی موجود خود به وجود این خطرات معترف است، بخوانید :

تتراسایکلین

تتراسایکلین یک نوع آنتی بیوتیک است. این دارو می تواند باعث زرد شدن رنگ دندان و عدم رشد استخوان های بلند جنین شود.

فنی توئین

فنی توئین یک داروی ضد تشنج است. این دارو می تواند رشد جنین در داخل رحم را به تاخیر بیندازد، باعث کوچک شدن سر جنین شود، عقب ماندگی ذهنی ایجاد کند و از شکل گیری طبیعی اعضای صورت جلوگیری کند.

عوامل ضد نئوپلاسم

عوامل ضد نئوپلاسم داروهای ضد سرطان (داروهای شیمی درمانی) می باشند. این داروها مانع تقسیم سلولی سریع در بدن جنین می شوند!

رتینوئیک اسید

رتینوئیک اسید از مشتقات ویتامین A و یک تراتوژن شدید است. این دارو ممکن است موجب نقص لوله عصبی، شکاف کام، تغییر شکل در استخوان های صورت و جمجمه و همچنین عدم شکل گیری غده تیموس شود!

تالیدومید

تالیدومید یک داروی به اصطلاح تنظیم کننده ایمنی است که به طور گسترده ای به عنوان یک آرام بخش در دهه ۵۰ میلادی استفاده می شد. این دارو می تواند به اختلالات و وجود زائده خاصی در بدن، بیماری مادرزادی قلبی و ناهنجاری ادراری مادرزادی منجر شود.

 

 

منبع: کانال دفتر آیت الله تبریزیان

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

چگونه با تربت امام حسین علیه السلام درمان شویم !؟

شرایط درمان با تربت امام حسین علیه السلام

تربت امام حسین درمان هر بیماری است اما باید شرایطی را رعایت کرد تا اثربخش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی