درمان انگل
انگل

درمان انگل

اَنگَل به موجودی که در بدن موجود زنده دیگری زندگی کرده و یا تغذیه می کند، گفته می‌شود. حدود ۷۰٪ انگل ها از نظر بزرگی جزو میکروارگانیسم ها هستند. در حالیکه طول برخی از انگل ها بیش از ۳۰ متر می رسد.

اکثرا دستگاه گوارش محل زندگی انگل ها است. همچنین پس از مدتی به محل دیگری از بدن می رود و در آنجا نیز منجر به عفونت می شوند. کودکان حساسیت بدنی زیادی که به عوامل خارجی دارند، سیستم ایمنی ضعیف تر دارند و رعایت بهداشت در آنها کم است، به همین دلایل کودکان به این انگل ها آسیب پذیرتر می باشند.  کرمک، کرم کدو و کرم گرد از انگل های شایع در کودکان می باشند.

درمان انگل در طب اسلامی

ورود انگل به بدن همواره علائم و نشانه هایی را به همراه دارد که این علائم تشخیص بیماری انگلی را بسیار آسان می کند. از علایم این بیماری در طب اسلامی می توان به این موارد اشاره کرد: دندان قریچه، آب دهان زیاد، خارش در مقعد. برای درمان این بیماری، طب اسلامی توسط استاد تبریزیان مواردی را تجویز می کند که به شرح زیر است:

  • –خوردن سرکه طبیعی در صبح ناشتا
  • –خوردن ۷ عدد خرما در آخر شب

با مصرف دو مورد فوق می توانید براحتی انگل را درمان کنید.

 

>> داروخانه طب اسلامی “اسلام دارو” ارائه کننده کلیه داروهای گیاهی

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان بیماری قولنج(التهاب کولون) در طب اسلامی

قولنج یکی از بیماری های شایع روده به حساب می آید که در اثر ان …

۳ دیدگاه

  1. سلام. ببخشید خوردن سرکه به صورت ناشتا برای معده ضرر نداره؟؟؟؟؟ اگه کسی ناراحتی معده داشته باشه باید چیکار کنه؟؟؟ و اینکه مقدار مصرف رو نگفتید؟؟؟؟
    سوال بعدیاینه که از چه خرمایی باید استفاده کنیم؟؟؟؟

  2. ۲ماه صبح وشب به بچمون سرکه طبیعی دادیم ولی انگلش بیشتر شده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی