سرطان در روایات و درمان آن

سرطان در روایات

در کتب قدیم به سرطان “خنازیر” می گفتند و آن را خود سرطان و یا نوعی از سرطان می دانستند. سرطان انواع مختلفی دارد، سرطان خون، سرطان پوست، سرطانی که به شکل غده و تومور ظاهر می شود و …

کلمه خنازیر بیشتر درباره سرطان پوست استفاده می شود. به مشکلی که در پوست ایجاد می گردد سرطان پوست می گویند. درمان آن نیز بر اساس دعا و ذکر است. البته نباید از درمانهای عمومی مانند عسل بخصوص اگر با ژل رویال باشد، سیاهدانه و دعا و آب باران و تربت امام حسین علیه السلام و داروی حضرت محمد صل الله و علیه و اله و داروی جامع امام رضا علیه السلام غافل شد.

امام رضا علیه السلام میفرمایند: دختر داریم که مبتلا به خنازیر (سرطان پوست ) در گردن است. کسی نزد من آمد(احتمال دارد این شخص فرشته و یا پیامبری مانند حضرت خضر علیه السلام باشد و یا شاید الهامی باشد) فرمود یا علی به او بگو که بگوید: ” یا رووف با رحیم یا رب با سیدی” و زیاد تکرار کن. خداوند نیز این مشکل را از او برطرف نمود و این دعا دعای جعفر بن سلیمان فرزند سلیمان نبی است./ الکافی۲: ۵۶۱ ح ۱۸.  بنابراین میتوان از این روایت استفاده نمود که برای درمان سرطان تکرار این ذکر موثر است.

درمان دیگر دعایی است که در روایات کتاب ضیاء الصالحین که مشابه مفاتیح الجنان است وارد شده است. و شاید منشاء روایی دارد و می فرماید درمان سرطان با سرطان است. معادل فارسی سرطان خرچنگ است. به دلیل آنکه تومورهای سرطانی شبیه به خرچنگ است. در زبان عربی همان سرطان میگویند زیرا شبیه خرچنگ است. این کتاب میفرماید درمان سرطان با خرچنگ است. خرچنگ را در ظرفی قرار دهند و در تنور روشن بگذارند تا خشک شود. سپس آن را آسیاب کنند و آن را کم کم مصرف کنند. می توان آن را در درون کپسول سالم قرار داد و مصرف نمود. این درمان درمان آسانی است به خصوص اگر در منطقه ای که خرچنگ در آن فراوان است زندگی کنند، به اسانی می توان آن را تهیه نمود و اگر این درمان را به دلیل تشابه اسم و شکل سرطان با خرچنگ در سرطانهای پیشرفته نیز تجربه نمایید مناسب است . بعید نیست که خداوند تبارک و تعالی درمان را در آن قرار داده باشد. بنابراین نیاز به تحقیق و تجربه بیشتری دارد.

 

 

بیانات احیاگر طب اسلامی حضرت استاد تبریزیان-جلد ۳-ص۱۵۱

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

بررسی درمانی انواع تب در طب اسلامی

بررسی درمانی انواع تب در طب اسلامی به این شرح می باشد: ۱- تب ربعی: …

۶ دیدگاه

  1. اگر اینقدر ساده س پس چرا این همه سرطانی داریم؟!!!! نمی فهمم

  2. خرچنگ مگه حلاله ؟!

  3. اگر با طب اسلامی سرطان درمان می شود چرا شخصیت های سیاسی مانند آیت الله شاهرودی بر اساس این طب درمان نشدند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی