درمان سنگ صفرا
سنگ صفرا

درمان سنگ صفرا در طب اسلامی

 

منظور از سنگ کیسه صفرا، تشکیل سنگ در داخل کیسه صفرا است. کیسه صفرا یک عضو سبز رنگ و گلابی شکل می باشد و در سمت راست و بالای شکم زیر لوب راست کبد قرار دارد. این عضو در بدن نقش مهمی را برعهده دارد. صفرای ترشح شده از کبد در آن جمع می شود و هنگام نیاز از طریق مجرای صفراوی مشترک به روده باریک منتقل می‌شود. اختلال در کار آن سبب تشکیل سنگ در کیسه صفرا و به وجود آمدن مشکلاتی برای افراد می شود.

متاسفانه امروزه وقتی فردی دچار بیماری سنگ صفرا می شود، با عمل جراحی صفرای فرد را از بدن او خارج می کنند و فرد باید تا پایان عمر بدون صفرا زندگی کند. این کار در طب مدرن صحیح نمی باشد و موجب عواقب ناگوار برای فرد خواهد شد. اما طب اسلامی با راه حلی بسیار آسان این بیماری را درمان می کند. روش درمان طبق نظر استاد تبریزیان به شرح زیر می باشد:

*— درمان جامع امام رضا علیه السلام + ۵۰ گرم سنای مکی اصل. سنا مکی را دم کنید و با یک عدد جامع بخورید.

*— اگر سنگ سخت و مقاوم باشد باید جامع را با دو گرم سقمونیا مصرف کنید. دو گرم سقمونیا را در آب حل کنید و با داروی جامع مخلوط کنید و بخورید.

 

نکته>> سقمونیا سمی است و از مصرف زیاد آن خودداری کنید.

نکته>> اگر از آب باران همراه با جامع و یا سقمونیا استفاده کنید خیلی بهتر و زودتر به نتیجه خواهید رسید.

سنگ کیسه صفرا بیشتر در این افراد مشاهده می‌شود: خانم‌های میانسال (۵۰–۴۰ ساله)، مصرف قرص‌های ضد حاملگی و استروژن، چاقی، کاهش وزن سریع، دیابت یا سیروز، رژیم غذایی پرچرب و کم فیبر، سابقه خانوادگی بیماری کیسه صفرا.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

مواردی که بنابه روایات برای معده مفید است

طبق روایات و طب اسلامی چند مورد از مواردی که برای معده مفید است در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی