درمان سنگ کلیه
سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

 سنگ کلیه جسم سختی می باشد اکه از کانیهایی که در ادرار موجود هستند، بوجود می آید. سنگهای کلیه معمولاً از راه مجرای ادرار دفع می‌شوند و اگر کوچک باشند هیچ نشانه ای ندارند؛ اما اگر اندازه سنگ کلیه به ۳ میلیمتر (۰٫۱ اینچ) برسد مجرای ادرار را بسته و درد بسیار شدیدی را در پهلوها و پشت ایجاد می‌کند که این درد تا کشاله ران نیز می رسد. این درد را قولنج کلیوی می نامند و این درد هر ۲۰ تا ۶۰ دقیقه تکرار می‌شود. از دیگر نشانه‌های سنگ کلیه می توان استفراغ، تهوع، خون ادراری، چرک در ادرار، و درد در حین ادرار کردن را نام برد. بسته شدن مجرای ادرار، بزرگی کلیه و کاهش کارکرد کلیه را بوجود می آورد.

درمان سنگ کلیه در طب اسلامی به شرح زیر است:

از نگاه طب اسلامی پرخوری و خوردن گوشت گاو سبب تولید سنگ کلیه می شود.از علائم سنگ کلیه از نگاه طب اسلامی، سوزش ادرار همراه با پهلو درد است. و جهت درمان طبیعی و گیاهی سنگ کلیه در طب اسلامی، موارد زیر توسط استاد تبریزیان تجویز شده است:

نکته ۱: در روز ۳ بار یک عدد  جامع امام رضا علیه السلام  را با یک لیوان آب ترب خام یا پخته(مقداری ترب را در ۳ لیوان آب بجوشانید تا به یک لیوان برسد و سپس آب آن را صاف کنید یا اینکه آب ترب را به اندازه یک لیوان بگیرید و با یک عدد جامع میل کنید.) و آب سداب(سداب را در ۳ لیوان آب بجوشانید تا به یک لیوان برسد) و با یک عدد جامع مصرف کنید. بهتر است ترب سفید باشد.

نکته۲ : در صورتی که سنگ وارد حالب یا مثانه رفته باشد باید مرکب ۳ مصرف شود.

با مصرف کلیه موارد فوق الذکر می توانید سنگ کلیه خود را رفع کنید. تمامی موارد دارویی در فروشگاه طب اسلامی “اسلام دارو” موجود می باشد.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان عفونت مجرای ادراری

درمان عفونت مجرای ادراری

عفونت دستگاه ادراری نوعی عفونت باکتریایی می باشد که در بخشی از دستگاه ادراری به …

۸ دیدگاه

 1. سلام،من نحوه مصرف رو درست متوجه نشدم
  من طبق سنوگرافی ، ۵ عدد سنگ در کلیه راست و هفت عدد سنگ در کلیه چپ دارم
  الان این دارو ها رو چطور باید مصرف کنم؟

 2. سلام، من سنگ کلیه به اندازه حدود ۲ سانتیمتر دارم به نظرتون داروهائی که معرفی نمودید میتونه سنگهای بزرگ را هم دفع کنه؟ باتشکر

 3. سلام .خواهر زاده ی من ۷ ماهه است والان تو بیمارستان بستریه وسه تا سنگ در کلیه داره وبعضی موقع ها این سنگ باعث میشه جلو ادرارش گرفته میشه وبدنش باد میکنه واین باعث شده که خونش کمی آلوده بشه وهمچنین هرچی می خوره استفراغ میکنه چطوری داروها رو بدیم اگه بدیم استفراغ خواهد کرد ؟ آیا راهی هست؟

  • سلام
   جامع در آب ترب (اب ترب بکشید یا اینکه در اب بپزید و آب آن را صاف کنید) و جامع در آب سداب( برگ سداب را در آب بجوشانید و آب ان را صاف کنید) و بدین بخوره.
   یک روز درمیون آب ترب و آب جامع بهش بدین. یعنی یه روب آب تری و روز بعد اب سداب

 4. ببخشید برای سنگ کلیه در خردسالان چه باید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی