خانه >> بیماریها >> بیماریهای مربوط به کمر، رماتیسم و واریس >> درمان عرق النساء ( سیاتیک ) از زبان امیرالمومنین علیه السلام
درد سیاتیک و عرق انساء
درمان سیاتیک

درمان عرق النساء ( سیاتیک ) از زبان امیرالمومنین علیه السلام

راههای درمان سیاتیک یا عرق النساء در طب اسلامی:

>> در مان عرق النساء ( سیاتیک ) به دستور حضرت امیر علیه السلام : هنگام درد ، دست را روی محل درد قرار بده و بگو « بسم الله الرحمن الرحیم بسم الله و بالله ، أعوذ بسم الله الکبیر و أعوذ بسم الله العظیم من شر کل عرق نقار و من شر حر النار» .

>> از فرمایشات حضرت امیر علیه السلام و داروی خوبی که تجربه شده ، خود شخص بیمار ناخن هایش را بگیرد و آنها را روی پا ، محل درد سیاتیک قرار دهد ( با چسب به مدت دو سه روز بچسباند) ، به اذن خداوند تبارک و تعالی نافع است .

>> سیاتیک شدید ، اگر با این داروها درمان نشد درمان سخت تری وجود دارد . می فرماید زمانی که سیاتیک غالب شد و دردش شدید شد ، دو تکه پارچه سه متری بگیرید این ها را گره بزنید و از ران تا کف پای بیمار( در حالت ایستاده ) را با آن بپیچید و محکم ببندید ؛ آنقدر محکم که نزدیکه بیمار غش کند ، سپس به خمیدگی پا یک تیغ کوچک بزنید و آن را محکم فشار دهید تا خون سیاه رنگی خارج شود ، سپس نمک و روغن زیتون روی زخم بریزید . به اذن خداوند تبارک و تعالی خوب خواهد شد.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان ترس و دلهره

برخی از افراد هرگاه تنها شوند دچار ترس و دلهره می شوند. درمان ترس عوذه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی