درمان دیستونی گردن (لرزش سر)
دیستونی گردن (لرزش سر)

دیستونی گردن (لرزش سر)

دیستونی یا بدقوامی ماهیچه‌ها، انقباض غیرارادی مکرر و طولانی در یک عضله یا در گروهی از عضلات است و در واقع یک اختلال حرکتی– عصبی بحساب می آید. دیستونی‌ها اغلب باعث بروز حرکات غیرطبیعی و اختلالات وضعیتی ناتوان کننده می باشند. علتهای مختلفی در ایجاد دیستونی نقش دارند، سر دسته علل ایجادکننده آنها، علل ارثی، تروماها و صدمات فیزیکی، بعضی عفونت‌ها، مصدومیت‌ها، عوارض برخی داروها، کم رسیدن اکسیژن حین زایمان، بروز ضربات زایمانی و افزایش بیش از حد معمول بیلی روبین هنگام دوران نوزادی و شیرخواری را می‌توان نام برد. در برخی موارد امکان دارد مسایل بیماری‌های داخلی جمجمه‌ای موضعی هم در ایجاد انواع دیستونی نقش داشته باشند.

دیستونی گردن شایعترین فرم دیستونی موضعی است. در این بیماری انقباضات چرخشی در سر و گردن رخ میدهد. انقباض طولانی در عضلات گردن منجر به تغییر در وضعیت و پوزیشن غیر عادی گردن می شود.علائم دیستونی گردن  اغلب در موقع راه رفتن یا در مواقع استرس شدید می شود که با استراحت و خواب کمتر می شود.

طب اسلامی آیت الله تبریزیان علت این ناهنجاری در گردن را ضعف اعصاب می داند و به همین منظور، جهت درمان ضعف اعصاب داروهای گیاهی را تجویز می کند.

موارد درمانی دیستونی گردن (لرزش سر) در طب اسلامی آیت الله تبریزیان:

با تهیه و مصرف موارد فوق به اذن خداوند می توانید دیستونی گردن (لرزش سر) را درمان کنید.

داروهای فوق در فروشگاه طب اسلامی اسلام دارو موجود می باشد.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

پیشگیری و درمان سردرد در طب اسلامی

پیشگیری و درمان سر درد در طب اسلامی

بررسی پیشگیری و درمان سر درد و میگرن در طب اسلامی را در این مقاله …

۳ دیدگاه

  1. دیدگاهم اینست که دنیا مهد عذاب است سوالم اینست که خلقت جهنم برای چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی