خانه >> زندگی به سبک اسلامی >> زیباترین سخن

زیباترین سخن

لو ان الناس عرفوا محاسن کلامنا لاتبعونا

زیباترین سخن، سخنان پیامبر و اهل بیت علیها السلام است. از این نعمت و از این لذت بردن غافل نباشید. سزاوار است انسان عمرش را صرف یادگیری علوم اهل بیت علیه السلام کند و با کلام این انوار الهی مانوس باشد. با آنها در حقیقت زندگی کند و زندگی روز مره اش را با زندگی آنها وفق بدهد.

فکر نمیکنم روز قیامت به شخص گفته شود چرا قران خواندی و یاد گرفتی یا چرا روایات و کلام پیامبر و اهل بیت خواندی و یادشان گرفتی! کلام اهل بیت نور است از این نور به شکل تمام و کمال بهره ببرید و چیزهای دیگر سرگرمتان نکند. متاسفانه شیعیان و طلبه های امروز چونان گله ای اند که از چوپان و راهنمای خود جدا افتاده اند. هرکس به یک طرف حرکت میکند;
لا بامره یاتمرون ولا عن اولیاءه یعقلون هلکوا واهلکوا وضلوا واضلوا واضاعوا الاعمار واتبعوا الکفار.

یا ایها الذین امنوا اعتصموا بحبل الله وحبل الله اهل البیت ع; گمراهی بس است!

بدانید چیزی که میخوانید و نشخوار میکنید ارزش چندانی ندارد و بسیاری از علما بر این امر در آخر عمر واقف شدند مانند ایت الله فلسفی رض در آخر عمر فرمود شصت هفتاد سال اصول درس خواندم و درس دادم الان فهمیدم فایده ای ندارد فقه هم همینجور.

ما نمیگوئیم اصول نخوانید ما میگوئیم اولویت چیزی دیگر است اولویت با یادگیری زبان وحی و زبان اهل بیت (ع) و انس با آنها است که منبع اول علم و عمده ادله اربعه هستند.
امروز نه فارسی زبان و نه عرب زبان با زبان اهل بیت اشنا نیست زیرا زبان هر سی سال تغییر میکند و تبادر امروزی ارزش ندارد.
باید زبان قرآن و اهل بیت را در مرحله اول یاد بگیرید بعد به علم اصول و علم فقه بپردازید.
ما خواهان آشتی شما با اهل بیت ع و لذت بردن از نور کلام و سخن آن بزرگواران هستیم.
هر امتی و هر قومی با راهنمایی پیامبر یا پیامبران و جانشینان پیامبران هدایت شدند و هیچ امتی بوسیله عقل و معقولات خویش هدایت نشده است. بلکه به وسیله عقل خویش گمراه شدند! مانند کمونیسم که تعقل و تفکر و تئوری پردازیشان کم نیست و با همین تئوری و تعقل به زباله دان تاریخ رفتند. یا سرمایه داری با تعقل و تدبر وتئوری پردازی به پوچی رسیدند. فکر نکنید شما حالی بهتر از آنها دارید. تا کتب اربعه نخواندید و درس نگرفتید از علم بی بهره هستید ومعنای این حرفها را نخواهید دانست. تا وسائل و بحار نخواندید و درس نگرفتید نمیدانید علم یعنی چه.

نود و هفت درصد علوم اهل بیت دست نخورده است. در روایات اهل بیت ع همه علوم هست اعم از فیزیک, شیمی, زیست جانوری, دانش ستارگان, زمین شناسی, پیدایش هستی, تئوری نسبیت, علم اجتماع, اخبار اخر الزمان, تاریخ, اقتصاد و علوم دیگر. بیشتر آنها تا کنون مطرح نشده است. حتا در این میان علومی هست که بشر از وجود آنها خبر ندارد مانند علم ارواح و غذا و بیماری و قوت ضعف و بهره بردن از آن. علم اجنه و احوالات و تعامل مثبت و منفی با. علم ملائکه و احوالات آنها و نحوه استفاده از این نیروهای خیر هستی و ده ها علم دیگری که در هیچ یک از علوم دیگر و مکاتب دیگر بدست نمی آید.

انلزمکموها وانتم لها کارهون..

 

کانال دفتر آیت الله تبریزیان.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

سنت خوب دعا کردن

با توجه به زیاد شدن بیماریها وتهدید سلامت مردم، تقریبا این بلا عمومی شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی