خانه >> زندگی به سبک اسلامی >> سنت خوب دعا کردن
سنت خوب دعا برای همدیگر

سنت خوب دعا کردن

با توجه به زیاد شدن بیماریها وتهدید سلامت مردم، تقریبا این بلا عمومی شده است. مومنین میتوانند بجای استفاده از کلمات بی ارزش هنگام تشکر یا احوال پرسی بجای گفتن: خیلی ممنون، سپاسگزارم، مرسی، بای، دست شما درد نکند، و سر شما درد نکند، از دعا برای سلامتی همدیگر استفاده شود.

بعنوان مثال بگویند: خدا سلامتی بده، خدا قوت بده، خدا شما را توفیق بده، خدا شما را عاقبت بخیر کند، خدا بلا و بیماری از شما دور کند. یا کلمات مختصر الله قوت الله سلامتی زیرا این دعاها زمانی که تکرار میشود یقینا سلامتی میاورد. شاید یکی از رازهای سالم بودن قدیمیها همین دعاها است.

البته این چیزهائی که ذکر شد بعنوان مثال شما میتوانید دعاهای زیباتر بکار ببرید. و یک روش دیگر خوب که در بعضی کشورهای اسلامی مرسوم است آن هم سنت خوبی است. زمانی که کسی میگوید حال شما خوب است در جواب میگویند: “الحمد لله خوبم” و این تشکر از خداست. و خداوند میفرمایند: “لئن شکرتم لازیدنکم” اگر شکر کنید نعمتهایم را بیشتر میکنم سلامتی را بیشتر میکنم.

توجه داشته باشید زمانیکه برای برادر یا خواهر دعا کردی وسلامتی او را از خدا میخواهید خدا به شما هم همین سلامتی را یا دو برابر آن را میدهد.

از این گنجهای بی هزینه بهره ببرید که هم یاد خداست, هم دعاست, هم ارزوی سلامتی و هم تشکر از خدا، تا شاهد ملتی سالم و قوی باشیم که امام زمان عج را یاری کنند..

 

 

کانال دفتر آیت الله تبریزیان

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

زندگی به رنگ اسلامی

  بعد از مطرح شدن طب اسلامی و سبک زندگی اسلامی سزاوار است در هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی