خانه >> بیماریها >> درمان بیماری های مغزی، حافظه، اعصاب >> ضربه مغزی و درمان آن در روایت
ضربه مغزی
درمان ضربه مغزی در روایت با روغن بنفشه

ضربه مغزی و درمان آن در روایت

ضربه مغزی عموما بر اثر تصادف و یا افتادن از جایی بلند اتفاق می افتد. و در این حادثه به سر آسیب می رسد و فرد دچار مرگ مغزی می شود و یا به کما می رود. امروزه این حالت درمان ندارد و اگر هم فرد درمان شود بسیار زمان می برد. اما روایات طب اسلامی درمانی سریع و عاجل برای این حالت معرفی می کند و آن روغن بنفشه است. اگر به سرعت دربینی فردی که تصادف کرده و یا از جایی بلند افتاده . یا ضربه به سر او وارد شده و منجر به ضربه مغزی شده است، روغن بنفشه ریخته شود فرد درمان خواهد شد.

کلینی از شخصی به نام عقبه در باره ضربه مغزی نقل می کند:

قاطری را به امام صادق علیه السلام هدیه دادند . شخصی این قاطر را برای امام می آورد. در مسیر راه آن قاطر شخص را به زمین انداخت و فرد ضربه مغزی شد. ما هم وارد مدینه شدیم و به امام خبر دادیم. امام فرمودند: آیا روغن بنفشه در بینی شخص نریختید؟ چرا این کار را نکردید؟  به محض اینکه این کار را انجام دادیم و روغن بنفشه در بینی شخص ریختیم، آن فرد خوب شد. سپس امام فرمودند: بنفشه در تابستان خنک است و در زمستان گرم است و برای شیعیان ما نرم و ملایم است برای دشمنان ما خشک است. (این دارو نسبی است برای شیعیان نرم و ملایم و برای دشمنان اهل بیت خشک است). اگر مردم بدانندبنفشه چه خصوصیتی دارد یک گرم و یا چند گرم آن را به یک مثقال طلا می خرند.

از این روایت استفاده می شود که روغن بنفشه جزء اسرار علوی و ولایت و اهل بیت علیه السلام است. زیرا برای فردی که ولایت دارد ملایم است. همان گونه که قبلا بیان نمودیم بادمجان نیز چنین خصوصیتی دارد. و برای فردی که به خاصیت درمانی آن ایمان ندارد بیماری و بلکه سودا زا نیز هست و ضرر دارد.

 

منظور در این روایت، روغن بنفشه کنجدی است.

بیانات احیاگر طب اسلامی حضرت استاد تبریزیان- جلد ۳

 

نسخه درمانی طب اسلامی برای ضربه مغزی

برای درمان ضربه مغزی باید موارد زیر را مصرف کنید:

 

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

راه کار های افزایش عقل در طب اسلامی

درمان ضعف عقل در طب اسلامی

بنابه روایات و طب اسلامی مواردی که باید در درمان ضعف عقل انجام دهید به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی