خانه >> مقالات کوتاه >> طب اسلامی در محضر حضرت عیسی مسیح علیه السلام
طب وحیانی در محضر حضرت عیسی

طب اسلامی در محضر حضرت عیسی مسیح علیه السلام

طب اسلامی را در محضر حضرت عیسی مسیح علیه السلام به شرح زیر در این مطلب آورده ایم:

 علت زردی چهره ها و کبودی چشمان

پیامبر اکرم صل الله علیه و اله فرمود برادرم عیسی علیه السلام از شهر گذشت و دید که چهره هایشان زرد و چشم هایشان کبود بود پس او را خواندند و از بیماری هایی که داشتند به شکوه بردند.
درمانتان با خودتان است شما هرگاه گوشت می خورید آن را نشسته می پزید و حال آنکه هیچ حیوانی نمی میرد مگر اینکه منی از او خارج می شود.
پس ایشان پس از آن گوشت هایشان را شستند و بیماری هایشان از بین رفت.

 علت فاصله بین دندانها و تورم صورت ها

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله فرمودند برادم عیسی مسیح سلام الله علیه از شهری گذشت و دید که اهل آن شهر دندان هایشان پراکنده و با فاصله و چهره هایشان متورم بود پس به او شکوه بردند، گفت: شما هر گاه می خوابید دهان هایتان را می بندید پس باد در سینه هایتان می جوشد و به دهان می رسد و راهی برای خروج ندارد پس به ریشه های دندان می خورد و صورت را خراب می کند پس هر گاه می خوابید دهان هایتان را باز بگذارید و این را عادت خود کنید.
پس این کار را انجام دادند و آن بیماریشان بر طرف شد.

 علت پر خوابی

حضرت عیسی علیه السلام فرمودند ای بنی اسرائیل!
زیاد مخورید زیرا کسی که زیاد بخورد ، بسیار می خوابد و کسی که زیاد بخوابد ، نماز ، کم می گزارد و کسی که نماز کم بگزارد ، از غافلان شمرده می شود.

 علت بی طراوتی صورت ها

حضرت عیسی علیه السلام فرمودند هرگاه که غذا می خورید معده را پر نکنید ؛ زیرا سنگینی غذا بر معده و سینه شادابی چهره را می برد.

 غذای زن تازه زا

خداوند متعال در آیه ۲۲ سوره مریم می فرماید:
پس حضرت مریم سلام الله علیها به عیسی باردار شد و به خاطر او در مکانی دور کناره گرفت.
آن گاه درد زاییدن، او را به ناچار به جانب درخت خرما کشانید در ان حال گفت:ای کاش پیش از این مرده بودم و یک سره از خاطره ها فراموش می شدم.
پس کودک از زیر پای او ندایش داد:غمگین مباش که پروردگارت از زیر پای تو نهر ابی پدید اورده است تا بیاشامی و شستشو کنی.و تنه خرما را به سوی خود حرکت ده تا برایت خرمای تازه و چیده بریزد.
مادرا!از ان خرما بخور و از آن نهر بیاشام و خاطرت را خوش دار ، و اگر از مردم کسی را دیدی که درباره نوزادت پرسید بگو:من برای خدای رحمان روزه سکوت نذر کرده ام ، بنابراین با هیچ انسانی سخن نخواهم گفت.

 

منابع: علل الشرایع جلد۲وقران کریم

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

چگونه با تربت امام حسین علیه السلام درمان شویم !؟

شرایط درمان با تربت امام حسین علیه السلام

تربت امام حسین درمان هر بیماری است اما باید شرایطی را رعایت کرد تا اثربخش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی