خانه >> نوع درمان >> فشار و ماساژ درمانی >> درمان با فشار در طب اسلامی
ماساژ درمانی و فشار
ماساژ درمانی و فشار در طب اسلامی

درمان با فشار در طب اسلامی

غمز و تمریخ فشار دادن و ماساژ دادن است غمز یک روش درمان است برای افرادی که مبتلا به سکته قلبی می‌شود و کسانی که ناگهانی می‌میرند و برای افراد دیگر مانند کسی که عضوی از بدنش رشد نکرده مثلا یک پا یا یک دست آن کوچک مانده است آن عضو را باید مرتب فشاردهند این باعث بزرگ شدن آن عضو می‌شود. هر عضوی که مرتب فشار دهند آن عضو رشد می‌کند و بزرگ می‌شود. فشار غیر از ماساژ است. البته ما به دنبال عمومیت دادن به درمان غمز هستیم و دلیل آن این روایت است:

أنَّهُ لَوْ کَانَ‌ شَیْ‌ءٌ یَزِیدُ فِی الْبَدَنِ‌ لَکَانَ الْغَمْزُ یَزِیدُ وَ اللَّیِّنُ مِنَ الثِّیَابِ وَ کَذَلِکَ الطِّیبُ وَ دُخُولُ الْحَمَّامِ وَ لَوْ غُمِزَ الْمَیِّتُ فَعَاشَ لَمَا أَنْکَرْتُ ذَلِک‌.یعنی اگر چیزی باشد که بدن را زیاد کند یا یک قسمتی از بدن را زیاد کند و باعث رشد و نمو آن بشود هرآینه فشاردادن است و نیز لباسهای نرم بدن را درشت میکند و باعث رشد میشود و همچنین استفاده از عطر بدن را زیاد می‌کند و وارد حمام شدن البته یک روز درمیان باعث رشد و چاقی می‌شود. اگر مرده را فشار دهیم و به زندگی برگردد از آن تعجب نمی‌کنم.

این عمل در طب جدید مشابه دارد. فردی که قلب او ایست می‌کند سینه او را فشار می‌دهند و اگر اثر نکرد به او شُک الکتریکی می‌دهند و احتمال دارد به زندگی برگردد. البته ظاهر از روایت این است که باید کل بدن را فشار بدهند و درست هم شاید همین باشد چون سکته فقط در قلب نیست امکان دارد در پا مثلا سکته اتفاق افتاده باشد.

حتی اگر در عضو ضعف باشد با فشار دادن توان و قدرت پیدا می‌کند بنابراین فشار دادن یک درمان است. بلند کردن عضو کوتاه در هیچ طبی نیست اما در طب اسلامی به این صورت مطرح شده است. نوزادها درصورتی که بدن آنها را بمالند بدنشان درشت می‌شود.

بنابراین درمانی که مرده را زنده می‌کند حتما می‌تواند بیماری‌ها را درمان کند.

 

منبع: کانال زندگی به رنگ خدا

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی