درمان گیاهی یبوست
درمان یبوست

درمان یبوست

یبوست: مشاهده می شود در اثر خشکی مزاج عارضه ای در دستگاه گوارش به وجود می آید که مواد در روده بزرگ سفت می شود و به کندی حرکت می کند و فرد هنگام دفع آن با درد و سختی مواجه می شود. در حالت شدیدتر و یا حاد آن روده بسته می شود و فرد را بسیار دچار مشکلات ناشی از آن می کند.

علل بروز این عارضه می تواند ناشی از:  رژیم غذایی نامناسب، برهم خوردن تعادل هورمونی، اثر جانبی داروهای مصرفی، کم‌آبی بدن، کم‌کاری تیروئید، بیماری دیابت، تومورها و سرطان‌های روده باشد. همچنین سودای بالا نیز عامل دیگر آن است. سودا یکی از چهار طبایع بدن است، و از نوع خشک و سرد است.

موارد درمانی یبوست در طب اسلامی

در طب اسلامی برای درمان یبوست باید موارد زیر را طبق نظر آیت الله تبریزیان مصرف نمود:

کلیه موارد فوق الذکر جهت درمان یبوست در فروشگاه طب اسلامی اسلام دارو موجود می باشد. جهت تهیه این موارد به فروشگاه مراجعه کنید.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان زخم معده و اسید معده

درمان زخم معده و اسید معده و اثنی عشر

زخم معده و اسید معده و درمان طبیعی و گیاهی آن در طب اسلامی آیت الله تبریزیان. با موارد دارویی بیان شده طب اسلامی در این خصوص زخم معده خود را درمان کنید.

۳ دیدگاه

  1. سلام با عرض پوزش هنگام دفع مدفوع احساس میکنم کامل تخلیه نشدم و حس بد و دردناکیه و با وجود اینکه یبوست ندارم ولی خیلی باید زور یزنم. علتش چیه؟ درمانش چیه؟ بسیار بسیار ممنون میشم کمک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی