درمان گیاهی یبوست
درمان یبوست

درمان یبوست

یبوست: مشاهده می شود در اثر خشکی مزاج عارضه ای در دستگاه گوارش به وجود می آید که مواد در روده بزرگ سفت می شود و به کندی حرکت می کند و فرد هنگام دفع آن با درد و سختی مواجه می شود. در حالت شدیدتر و یا حاد آن روده بسته می شود و فرد را بسیار دچار مشکلات ناشی از آن می کند.

علل بروز این عارضه می تواند ناشی از:  رژیم غذایی نامناسب، برهم خوردن تعادل هورمونی، اثر جانبی داروهای مصرفی، کم‌آبی بدن، کم‌کاری تیروئید، بیماری دیابت، تومورها و سرطان‌های روده باشد. همچنین سودای بالا نیز عامل دیگر آن است. سودا یکی از چهار طبایع بدن است، و از نوع خشک و سرد است.

موارد درمانی یبوست در طب اسلامی

در طب اسلامی برای درمان یبوست باید موارد زیر را طبق نظر آیت الله تبریزیان مصرف نمود:

کلیه موارد فوق الذکر جهت درمان یبوست در فروشگاه طب اسلامی اسلام دارو موجود می باشد. جهت تهیه این موارد به فروشگاه مراجعه کنید.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان زخم معده و اسید معده

درمان زخم معده و اسید معده و اثنی عشر

زخم معده و اسید معده و درمان طبیعی و گیاهی آن در طب اسلامی آیت الله تبریزیان. با موارد دارویی بیان شده طب اسلامی در این خصوص زخم معده خود را درمان کنید.

۳ دیدگاه

  1. سلام با عرض پوزش هنگام دفع مدفوع احساس میکنم کامل تخلیه نشدم و حس بد و دردناکیه و با وجود اینکه یبوست ندارم ولی خیلی باید زور یزنم. علتش چیه؟ درمانش چیه؟ بسیار بسیار ممنون میشم کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی