درمان با دعا سخنان استاد تبریزیان
درمان با دعا

درمان با دعا

سخنان استاد آیت الله تبریزیان در خصوص درمان با دعا

دعا در طب اسلامی یکی از ارکان درمان محسوب می شود. دعا مهمترین درمان است. دعا بهترین سپر انسان در مقابل بیماریها و مصیبت ها می باشد. اما متاسفانه مردم از این مساله مهم غافل هستند. امروزه دعا بعنوان یکی از روشهای درمانی در دنیا مطرح است.درحال حاضر در کنگرس آمریکا، لیست درمانهایی که نوشته اند، “درمان بادعا” نیز در لیست قید شده است.
بنابراین باید به اهمیت درمان با دعا پی برد و با اعتقاد به آن می توان تمامی بیماریها را درمان کرد.

خانمی که مدرس دانشگاه در انگلستان بود، منزل ما آمد و گفت:“ما داروهای شیمیایی را در سطل آشغال می ریزیم”.

من گفتم: لابد شما با داروهای گیاهی خود را درمان می کنید؟

گفت: نه

گفتم: پس چگونه درمان می کنید؟

گفت: با دعا. ایشان در ادامه گفتند: ما تحقیقی انجام دادیم و متوجه شدیم که وقتی مسلمانان دعا می کنند، ۸۰ درصد خوب می شوند و وقتی مسیحیان دعا می کنند، ۲۰ درصد خوب می شوند.

از این مطالب می توان فهمید که دعا چه قدرت عظیمی برای درمان دارد و حتی در کشورهای غیر مسلمان این امر ثابت شده است و از این روش برای درمان استفاده می کنند.

 

چرا باید دعا کنیم؟

خداوند در آیه ۲۸ از سوره نساء می فرماید:

“خلق الانسان ضعیفا، انسان ضعیف خلق شده است”.

انسان در هر لحظه با مشکلات و بیماریهای زیادی مواجه است. ممکن است سلول بدنش به سلول سرطانی تبدیل شود. ممکن است، ژنی در بدنش جهش پیدا کند و سبب بیماری او بشود. یا ماشینی که سوار می شود در یک لحظه جانش را بگیرد. حال در چنین شرایطی، تنها سپری که می تواند انسان را در مقابل مشکلات و مصیبتها حفظ کند، همان دعا است.

در روایتی از پیامبر اکرم صلی اله و علیه و آله می فرماید:

“خداوند چیزی را برای خودش دوست می دارد ولی برای خلقش دوست نمی دارد. خداوند دوست ندارد که بنده، خواسته خود را از بنده دیگر بخواهد. ولی دوست دارد که بندگان خواسته خود را از او بخواهند. نزد خداوند چیزی محبوب تر از دعا نیست”.

امام صادق می فرماید:

“اگر بنده ای دهانش را ببندد و دعا نکند، چیزی به او داده نمی شود”.

بنابراین اگر بنده ای دعا نکند محروم می شود. همچنین اگر بنده دعا کند، اجابت می شود. در این خصوص خداوند در قرآن می فرماید:

” ادعونی استجب لکم، بخوانید مرا تا اجابت کنم شما”.(غافر، آیه ۶۰)

” و اذا سالک عبادی عنی فانی قریب اجیب دعوه الداع اذا دعان، و هنگامی که بندگان از دوری و نزدیکی من از تو پرسند، بدانند که من به آنها نزدیک خواهم بود. هرکه مرا خواند، دعای او را اجابت کنم”.

 

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

اشک درمانی

خلوت کنید و زار بزنید و بگوئید: آه من نار تنضج الاکباد و الکلی. داد …

یک دیدگاه

  1. سلام ارزوی سلامتی برای همه انسان های بیمار و خوشبختی برای همه مردم دنیا دارم . من درمان قطعی سرطان و بیماریهای لاعلاج رو با استفاده از دعا بدون هیچ گونه هزینه و دیدار شما به امید خدا انجام میدم فقط کسی که مراجع میکنه باید اراده داشته باشه کاری که میگم انجام بده و ادم معتقدی باشه اگه کسی خواست در خدمتم ۰۹۳۵۵۳۵۴۴۹۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 18 = 22

داروخانه طب اسلامی