درمان کمر درد و دیسک کمر
کمر درد و دیسک کمر

درمان کمر درد و دیسک کمر

مهره های ستون فقرات که شامل استخوان کمر هم می باشد، دارای ۳۳ مهره است که بوسیله دیسک های نرم و اسفنجی از هم جدا شده اند و به چند ناحیه تقسیم می شوند. بیماری دیسک کمر و کمر درد معمولا درناحیه ستون مهره ها اتفاق می افتد.

با افزایش سن افراد، دیسک اینترورتبرال لغزندگی خود را از دست داده و خشک خواهد شد. با خشک شدن دیسک ها، آنها فشرده تر نیز خواهند شد. این عامل باعث بدتر شدن وضعیت دیسک می شود. به این فرایند برآمدگی دیسک کمر گفته میشود.

هنگامی که خراب شدن دیسک شروع می شود و فشار بر روی ستون مهره ها ایجاد می گردد، پارگی وبیرون زدگی دیسک بوجود می آید.مواد موجود دردیسک می تواند باعث فشار به عصب که درپشت دیسک قرارگرفته است، بشود. این عامل نیز می تواند باعث درد ،ضعف ، سوزش وتغییر در حس های بدن بشود. بیشترین بیماری دیسک در ناحیه پایین کمر (در نقاط L4-5و L5-S1) اتفاق می افتد که از علائم دیسک کمر محسوب می شود.

درمان کمر درد و دیسک کمر در طب اسلامی

کمر درد و دیسک کمر مشکلی است که در سنین بالا بسیاری از افراد را درگیر کرده است. علت این بیماری فاصله بین مهره ها یا لخته شدن خون است. طب اسلامی جهت درمان این بیماری طبق تجویز استاد تبریزیان موارد دارویی و توصیه هایی به شرح زیر دارد:

با رعایت نکات تغذیه، دارویی و توصیه شده در موارد فوق می توانید ضعف و فرسودگی ستون فقرات را برطرف کنید تا بیماری کمر درد و یا دیسک کمر را رفع کنید.

>> کلیه موارد دارویی فوق در سایت داروخانه ” اسلام دارو” موجود است. جهت تهیه هرکدام، روی آن کلیک کنید.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان اسپاسم یا گرفتگی عضله

درمان اسپاسم یا گرفتگی عضله

درمان اسپاسم یا گرفتگی عضله با طب اسلامی اسپاسم یا گرفتی عضله انقباض شدید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی