درمان کمر درد و دیسک کمر
کمر درد و دیسک کمر

درمان کمر درد و دیسک کمر

مهره های ستون فقرات که شامل استخوان کمر هم می باشد، دارای ۳۳ مهره است که بوسیله دیسک های نرم و اسفنجی از هم جدا شده اند و به چند ناحیه تقسیم می شوند. بیماری دیسک کمر و کمر درد معمولا درناحیه ستون مهره ها اتفاق می افتد.

با افزایش سن افراد، دیسک اینترورتبرال لغزندگی خود را از دست داده و خشک خواهد شد. با خشک شدن دیسک ها، آنها فشرده تر نیز خواهند شد. این عامل باعث بدتر شدن وضعیت دیسک می شود. به این فرایند برآمدگی دیسک کمر گفته میشود.

هنگامی که خراب شدن دیسک شروع می شود و فشار بر روی ستون مهره ها ایجاد می گردد، پارگی وبیرون زدگی دیسک بوجود می آید.مواد موجود دردیسک می تواند باعث فشار به عصب که درپشت دیسک قرارگرفته است، بشود. این عامل نیز می تواند باعث درد ،ضعف ، سوزش وتغییر در حس های بدن بشود. بیشترین بیماری دیسک در ناحیه پایین کمر (در نقاط L4-5و L5-S1) اتفاق می افتد که از علائم دیسک کمر محسوب می شود.

درمان کمر درد و دیسک کمر در طب اسلامی

کمر درد و دیسک کمر مشکلی است که در سنین بالا بسیاری از افراد را درگیر کرده است. علت این بیماری فاصله بین مهره ها یا لخته شدن خون است. طب اسلامی جهت درمان این بیماری طبق تجویز استاد تبریزیان موارد دارویی و توصیه هایی به شرح زیر دارد:

با رعایت نکات تغذیه، دارویی و توصیه شده در موارد فوق می توانید ضعف و فرسودگی ستون فقرات را برطرف کنید تا بیماری کمر درد و یا دیسک کمر را رفع کنید.

>> کلیه موارد دارویی فوق در سایت داروخانه ” اسلام دارو” موجود است. جهت تهیه هرکدام، روی آن کلیک کنید.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

درمان آرتروز لگن با طب اسلامی

درمان آرتروز لگن با طب اسلامی

مبتلایان به بیماری آرتروز لگن گاهی اوقات در راه رفتن دچار مشکل هستند. تشخیص این …

۸ دیدگاه

 1. سلام عذر میخوام بنده پارگی دیسک دارم و دکتر گفته باید عمل بشه. کمرم درد نداره ولب لگن و استخوان ساق پای راستم درد داره و کمرم کج و یک وری شده. درد پا جدا این کج شدن کمرم خیلی ازارم میده.
  چند روزه ار داروهای ابن مسعود و شیطرج و صاف کننده خون و مرکب مفاصل و لخته خون و استخوان ساز استفاده میکنم حجامت گودی کمر هم انجام دادم اما هنوز خوب نشدم.
  مصرف داروها بعد چند روز نتیجه میدهد؟
  این همه دارو روی هم اثر همدیگه رک از بین نمیبره اخه چند تا با هم صبج ناشتاست چند تا شب موقع خواب

  • سلام نه مصرفشون باهم مشکلی نداره بعده یکی دوماه نشون میده.
   شما باید حضورا به پزشک طب اسلامی مراجعه کنین نا اگه در رفتگی لگن و دیسک باشه جا بندازن. دکترای طب شیمیایی دراین مورد تشخیصشون درست نیست.

   • سلام خیلی ممنونم از پاسختان. طبق تشخیص پزشک و mri گفتن پارگی دیسکه منم اعتماد ندارم به پزشکان شیمیایی به اصرار شدیدخانواده رفتم. ولی دارو هاشو مصرف نکردم.توی یکی دوماه تا داروها اثر کنه باید استراحت مطلق باشم؟ اخه شاغلم و استراحت زیادی ندارم.درمان سریع تری وجود نداره؟. میشه یک پزشک حاذق طب اسلامی که تفاوت دررفتگی و دیسکو بدونه معرفی کنید. میترسم برم پیش هر کسی نکنه بدتر بشم .

 2. سلام مجدد و ممنون از پاسخ گویی تان. ببخشید جاانداختن دیسک درد دارد؟ به شدت ترس دارم. وایا حکیم مجرب خانم هم وجود دارد برای اینکار؟

 3. سلام. الحمدلله بنده بعد یک ماه مصرف دارو های طب اسلامی و ماساژ نواحی خاص دست که ربط به کمر داره خیلی بهترم و کجی کمرم برطرف شده چیزی شبیه معجزه.گفتم این همه خبر درد و بیماری میدیم یکبار هم خوش خبر باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی