درمان دلپیچه با دعا و روایات
درمان دل پیچه با دعا و روایات

دلپیچه و درمان آن در روایات

مواردی که برای درمان دلپیچه در روایات اسلامی آمده است به این شرح است:

 

۱- ریختن روغن

جهت درمان دلپیچه طبرسی می فرماید: این آیات را بر روی روغن بخوان(بهتر است روغن زیتون باشد) و این روغن را روی شکم بریز و با آن شکم را روغن مالی کن.

آیات ذکر شده عبارتند از:

“بسم الله الرحمن الرحیم ففتحنا ابواب السَّماء بماء مُنهمر و فجَّرنا الارضَ عیوناً فالتقی الماء علی امرٍ قد قُدِرَ و حَمَلناهُ علی ذات الواحٍ و دُسُرٍ” “فَتَحنا علیهم ابوابَ کُلِّ شیءٍ” به اسم فلان ابن فلان (باید نام شخص گفته شود) “اوَلَم یر الدّینَ کَفَروا انَّ السَّماواتِ و الارضَ کَانَتَار تقاً فَفَتَقناهُما”

۲- خواندن آیات قرآن

امام صادق علیه السلام می فرماید: برای دلپیچه این آیات را بخوانید:

” اذالسَّماء انشَقَّت و اذَنت الربِّها و حُقَّت و اذا الارضُ مدَُت و القت ما فیها و تخَلَّت” و یک مرتبه “اذ قالت امراهُ عمران َ ربّ انّی نَذَرتُ لَکَ ما فی بَطنی مُحرَّراً فَتَقَبَّل مِنّی انَّکَ انتَ السَّمیع ُ العَلیم”  ” و نُنَزّلُ مِنَ القرآنِ ما هُوَ شفاء و رحمَه للمُومِنین”

این روایت در مکارم الاخلاق بوده و از عتبار زیادی برخوردار نمی باشد.

۳- آب بدون روغن

روایت شده است، آب بدون روغن را به فردی که دلپیچه دارد بخورانید و دست را روی شکم او سه مرتبه مرور دهید و بمالید و این آیه را بخوانید:

” یُرید الله بِکُمُ الیُسرَ و لایُریدُ بِکُمُ العُسر” “ثِمَّ السَّبیلَ یَسَّرَه” “انَّ السَّماواتِ و الارضَ کانَتا رَتقاً فَفتَقناهُما” فَاً جاء ها المَخاضُ الی جِذعِ النَّخله”  ” والله اخرجکم مِن بُطونِ اُمّهاتِکُم لا تَعلَمونَ شَیئاً”.

به اذن خداوند دل پیچه از بدن او خارج می گردد.

این آیات خطاب به دل پیچه می خواهند که از بدن خارج شود و با بیماری صحبت می کنند. این موضوع موید آن است که دلپیچه علت ماندن چیزی در معده است. که از آن می خواهد خارج شود. هرچند این روایت دارای سند و اعتبار قوی نبوده و نیاز به تجربه دارد.

 

بیانات احیاگر طب اسلامی حضرت استاد تبریزیان-جلد ۳

 

جهت مطالعه “درمان با روغنها” اینجا را کلیک کنید.

مطالب مشابه

مشکلات معده

برخی درمانهای خانگی مشکلات معده

متسفانه معده عضو بسیار حساس و آسیب پذیر بدن است که ممکن است به برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی