درمان گیاهی فشار خون
فشار خون

درمان فشار خون

فشار خون بالا یا پرفشاری شریانی، یک بیماری است که در آن فشار خون در شریان‌ها بالا خواهد رفت. همچنین قلب باید برای گردش خون کافی در رگ‌های خونی، شدیدتر از حالت طبیعی فعالیت کند. از نظر طب مدرن پرفشاری خون به ندرت علائمی از خود نشان می‌دهد و تشخیص آن معمولاً از طریق آزمایش، یا در حین درمان یک بیماری دیگر صورت می‌گیرد. همچنین از نظر این طب، بعضی از افراد مبتلا به فشار خون، دچار علائمی مانند تهوع، سردرد (به ویژه در پشت سر و در هنگام صبح)، وزوز گوش (بصورت همهمه یا سوت کشیدن)، تاری دید، غش کردن هستند، که این می تواند تا حدودی صحیح باشد. اما طب اسلامی از نگاه دیگری به این بیماری نگاه می کند.

درمان فشار خون در طب اسلامی استاد تبریزیان:

در طب اسلامی، استاد تبریزیان بر اساس پژوهشهای انجام شده، علت اصلی فشار خون را تنگی رگها و غلبه خون یا همان مزاج دموی می دانند. و از این رو جهت درمان این بیماری مواردی را ذکر نموده اند:

نکته: فشار خون بالا می تواند عواقب بسیار ناگواری مانند سکته در پی داسته باشد. در مواقعی که مشاهده می کنید فشار فردی بالا رفته است باید فورا تیغی به جایی از بدن او(بطور مثال انگشت دست) بزنید تا قطره ای خون از شخص بیرون بریزد. با خارج شدن قطره ای خون، فرد را ازخطرهای جدی ناشی از این بیماری نجات خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی