نازایی-سقط-باروری

کلسیم بارداری و شیردهی

موارد مصرفی برای کلسیم بارداری

کلسیم بارداری و اهمیت آن:

کلسیم از موارد لازم و ضرروی بدن هر انسانی است. مادران در دوران بارداری باید کلسیم به میزان کافی در بدن خود داشته باشند تا جنین بتواند از آن برای رشدش استفاده کند. جنین برای شکل گیری  قلب، استخوان‌ها، مفاصل، اعصاب، ضربان قلب منظم و انعقاد خون از کلسیم بدن مادر مصرف می کند.

درصورتی که مادر کلسیم لازم را نتواند در بدن خود تامین کند، در آن صورت جنین از کلسیم بدن مادر می کشد تا نیاز خود را تامین کند. در این حالت نیز مادر دچار ضعف و بیماریهای پوکی استخوان، ریزش مو، پوکی دندان و ضعف های دیگر می شود . همچنین نوزاد نمی تواند بخوبی رشد کند.

بنابراین مادر باردار برای تامین تاکلسیم خود باید کوشا باشد و از مواد غذایی و مکملهای کلسیم دار طبیعی استفاده کند تا سلامت خود و جنین را حفظ کند. در دوران شیردهی نیز مادر مراقب تامین کلسیم بدن خود باشد، به دلیل اینکه کلسیم شیر نیز از بدن مادر تامین می شود.

موارد مصرفی جهت تامین کلسیم بارداری و شیردهی در طب اسلامی:

در طب اسلامی مواد غذایی کاملا طبیعی و سرشار از کلسیم را معرفی می کنیم که بهترین نتایج را خواهید گرفت. این موارد حتی به رشد جنین نیز کمک بسیار زیادی خواهند کرد. با مصرف آن خود متوجه تغییرات چشمگیر خواهید شد. این مواد تقویتی شامل موارد زیر است:

توصیه می شود حتی پس از بارداری یعنی در هنگام شیردهی نیز از این داروها مصرف شود تا مادران در طی شیردهی دچار کمبود کلسیم و عواقب ناشی از آن نشوند.

 

 

 

 

موارد فوق را می توانید براحتی از داروخانه طب اسلامی اسلام دارو تهیه نمایید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “کلسیم بارداری و شیردهی

  1. بنده خدا گفت:

    سلام ممنون از مطالبتون ولی عکس ابتدای سایت به اسم سایتتون نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *