خانه >> نوع درمان >> حجامت اسلامی >> حجامت در چه شرایطی اثر نمی کند؟
شرایط حجامت اصولی و تاثیر گذار
شرایط حجامت

حجامت در چه شرایطی اثر نمی کند؟

حجامت چرا اثر نمی کند؟

ممکن است کسی بگوید حجامت میکنیم اما اثر نمی کند. این می تواند تا حدودی درست باشد. زیرا برای اون شخص حجامت اصولی انجام نشده است. حجامت امروز ما مثل حمام رفتن امروز ماست. حجامت یک نفر در قدیم حداقل از صبح تا ظهر طول می کشد. ولی امروزه شاهد آن هستیم که بط.ر مثال ۵-۶ نفر آدم را دریف می کنند، و همه را هم زمان تیغ می زنند و در مدت چند دقیقه حجامت را تمام می کنند. بنابراین اگر می بینید که حجامت اثر نمی کند دلیل آن غیر اصولی بودن آن است. اما اگر اصولی انجام شود، قادر به درمان بسیاری از بیماریها است (صاحب کتاب «فی طب الرسول المصطفی/ص/» آیت الله تبریزیان بنیان گذار طب اسلامی).(اثرگذاری حجامت)

شرایط حجامت:

در طب اسلامی سفارشات زیادی در نحوه و رعایت اصول انجام حجامت آمده است. از جمله آنها: مدت زمان انجام، فاصله بین هر حجامت، رعایت مراحل انجام آن، میزان خون خارج شده از بدن، سیر بودن شکم از قبل، روزهای مناسب انجام حجامت و موضع متناسب با بیماری جهت انجام حجامت. که رعایت هر یک موارد فوق در اصولی و مناسب بودن حجامت برای درمان بیماری تاثیر بسزایی دارد.

 

 

>> درصورتی که نزدیک به شهرهای شمالی هستید، جهت نوبت گیری برای حجامت اسلامی خانم ها و آقایان میتوانید تماس بگیرید.

درباره ی مدیر سایت

هدف ترویج طب اسلامی

مطالب مشابه

حجامت درمانی و انواع آن شرایط حجامت اصولی و تاثیر گذار

حجامت درمانی و انواع آن

حجامت مواضع خاص و فواید آن فایده این نوع حجامت این است که خون آن موضع را خارج می کنند تا از فشاری که خون به آن عضو وارد می کند کاسته شود. مثلا وقتی خون به چشم فشار می آورد، اگر حجامت اصلی آن عضو انجام شود، هنوز از جایش بلند نشده می بینیم که چشمش باز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی