شرایط حجامت اصولی و تاثیر گذار
شرایط حجامت

حجامت در چه شرایطی اثر نمی کند؟

حجامت چرا اثر نمی کند؟

ممکن است کسی بگوید حجامت میکنیم اما اثر نمی کند. این می تواند تا حدودی درست باشد. زیرا برای اون شخص حجامت اصولی انجام نشده است. حجامت امروز ما مثل حمام رفتن امروز ماست. حجامت یک نفر در قدیم حداقل از صبح تا ظهر طول می کشد. ولی امروزه شاهد آن هستیم که بط.ر مثال ۵-۶ نفر آدم را دریف می کنند، و همه را هم زمان تیغ می زنند و در مدت چند دقیقه حجامت را تمام می کنند. بنابراین اگر می بینید که حجامت اثر نمی کند دلیل آن غیر اصولی بودن آن است. اما اگر اصولی انجام شود، قادر به درمان بسیاری از بیماریها است (صاحب کتاب «فی طب الرسول المصطفی/ص/» آیت الله تبریزیان بنیان گذار طب اسلامی).(اثرگذاری حجامت)

شرایط حجامت:

در طب اسلامی سفارشات زیادی در نحوه و رعایت اصول انجام حجامت آمده است. از جمله آنها: مدت زمان انجام، فاصله بین هر حجامت، رعایت مراحل انجام آن، میزان خون خارج شده از بدن، سیر بودن شکم از قبل، روزهای مناسب انجام حجامت و موضع متناسب با بیماری جهت انجام حجامت. که رعایت هر یک موارد فوق در اصولی و مناسب بودن حجامت برای درمان بیماری تاثیر بسزایی دارد.

 

 

>> درصورتی که نزدیک به شهرهای شمالی هستید، جهت نوبت گیری برای حجامت اسلامی خانم ها و آقایان میتوانید تماس بگیرید.

مطالب مشابه

حجامت اسلامی در طب اسلامی آیت الله تبریزیان

چگونه حجامت اسلامی انجام دهیم؟

حجامت اسلامی اصول و قواعدی دارد که باید رعایت شود. کلیه مراحل حجامت اسلامی در کتاب دراسه فی طب الرسول المصطفی، جلد 2، از آیت الله تبریزیان (بنیانگذار طب اسلامی) به شکل زیر در چهار گام عنوان شده است

۲ نظر

  1. سلام تهران کجا حجامت اصولی میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 1 =