درمان بیماری های مغزی، حافظه، اعصاب

درمان آلزایمر

درمان گیاهی آلزایمر

بیماری آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی می باشد که بتدریج توانایی‌های ذهنی بیمار به زوال می رود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه‌است. اختلال حافظه معمولاً بتدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌های اخیر محدود می‌شود ولی بتدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند. بیمار پاسخ سئوالی را که چند لحظه قبل پرسیده‌است فراموش می‌کند و مجدداً همان سؤال را می‌پرسد و بمرور روند بیماری با فراموشی های بیشتر گسترش پیدا می کند.

آلزایمر را می توان رایج‌ترین شکل زوال عقل دانست. علائم این بیماری به این صورت است که با از دست دادن قدرت حفظ اطلاعات بخصوص در حافظهٔ موقت و در دوران پیری آغاز می شود و به‌تدریج با از دست دادن قدرت تشخیص زمان، افسردگی، از دست دادن قدرت تکلم، گوشه‌گیری و سرانجام مرگ در اثر ناراحتی‌های تنفسی به پایان می‌رسد. مرگ پس از پنج تا ده سال از بروز علائم اتفاق خواهد افتاد؛ اما بیماری حدود بیست سال قبل از ظهور علائم آغاز می شود. این بیماری با از دست رفتن سیناپسهای نورونها در برخی مناطق مغز، نکروزه شدن سلول‌های مغز در مناطق مختلف سیستم عصبی، ایجاد ساختارهای پروتئینی کروی شکلی به نام پلاک‌های پیری (SP) در خارج نورون‌های برخی مناطق مغز و ساختارهای پروتئینی رشته‌هایی به نام NFT در جسم سلولی نورون‌ها، مشخص می‌شود.

پنج درصد جمعیت ۶۵ ساله و بالاتر به بیماری آلزایمر متوسط تا شدید مبتلا مب شند و همچنین ۱۰ تا ۱۵ درصد سالمندان در همین گروه سنی دچار بیماری آلزایمر خفیف هستند.

طب  سالامی درمان های گیاهی برای ازبین بردن این بیماری ارئه داده است که در زیر به آنها اشاره شده است.

درمان آلزایمر در طب اسلامی آیت الله تبریزیان

با مصرف موارد فوق به اذن خداوند از بیماری الزایمر و عواقب آن محفوظ بمانید. داروهای فوق علاوه بر درمان آلزایمر برای تقویت هوش و حافظه برای سنین جوان و میانسال نیز بسیار موثر است.

برای مشاهده خواص و تهیه هریک از داروها رو آن کلیک کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “درمان آلزایمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *