درمان با قرآن و دعا

درمان سرطانها و ورمها با دعا

درمان سرطانها و ورمها با دعا

دعا در طب اسلامی یکی از ارکان درمان بحساب می آید. “دعا مهمترین درمان است”. (آیت الله تبریزیان)

در احادیث و روایات، از پیامبر اکرم (صلی اله علیه و آله)  و ائمه معصومین (علیها السلام) دعاها و آیاتی آورده شده است که به تاثیر درمانی آنها برای بیماری های سرطانی و ورم (التهاب) اشاره داره. سه مورد از این دعا ها و آیات به شرح زیر است:

۱- آیات آخر سوره حشر (دعای ورم)

لَوْ أَنزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَّرَأَیْتَهُ خَاشِعًا مُّتَصَدِّعًا مِّنْ خَشْیَهِ اللَّهِ وَتِلْکَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یَتَفَکَّرُونَ (۲۱)

هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَهِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِیمُ (۲۲)

هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبَّارُ الْمُتَکَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا یُشْرِکُونَ (۲۳)

هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاء الْحُسْنَى یُسَبِّحُ لَهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ (۲۴)

معنی آن به شرح زیر است:

–اگر این قرآن را بر کوهى نازل مى کردیم مشاهده می کردی که در برابر آن خشوع مى کند و از خوف خدا مى شکافد، و اینها مثالهایى است که براى مردم مى زنیم تا در آن اندیشه کنند.(۲۱)
–او خدایى است که معبودى جز او نیست ، از پنهان و آشکار آگاه است ، و او رحمان و رحیم است .(۲۲)
–او خدایى است که معبودى جز او نیست ، حاکم و مالک اصلى اوست ، از هر عیب منزه است، به کسى ستم نمى کند، به مومنان امنیت مى بخشد، و مراقب همه چیز است، او قدرتمندى است شکست ناپذیر که با اراده نافذ خود هر امرى را اصلاح مى کند، او شایسته بزرگى است. خداوند منزه است از آنچه شریک براى او قرار مى دهند.(۲۳)
–او خداوندى است خالق، و آفریننده اى بى سابقه و صورتگرى است (بى نظیر) براى او نامه اى نیک است و آنچه در آسمانها و زمین است تسبیح او مى گویند و او عزیز و حکیم است.(۲۴)

در روایات آمده است:بیماران این دعاا را بخوانند و سپس آب دهان خود را ۳ بار روی ورم بریزند.

>> نکته: سرطانیها حداقل روزی ۱۰۰ بار این آیات را بخوانند.

طبق  احادیث و روایات خواندن این آیات فضیلت بسیار زیادی دارد. از جمله روایاتی که به فضیلت این آیات اشاره دارد شامل:
این آیات شفاء هر دردى است بجز مرگ”.

امام صادق علیه السلام فرمودند: “این آیه (آیه آخر سوره حشر) درمان برای هر ورمی در بدن و ترس از آن است که منجر به بیماری های سخت می شود. درحال طهارت، این آیات را بخوان و زمانی که برای ادای نماز واجب وضو میگیری، این آیات را برای ورم بخوان، هم قبل از نماز و هم بعد از نماز. اگر این کار را به این ترتیب که گفتم انجام دادی، ورم ازبین خواهد رفت”.

  ۲- مرور دادن چاقو بر محل درد و ورم و خواندن دعا

چاقویی برمیداری و بر روی رم می مالی و می گویی: بِسْمِ اللهِ أَرْقِیکَ مِنَ الْجَدِّ وَ الْحَدِیدِ وَ مِنْ أَمْرِ الْعُودِ وَ مِنَ الْحَجَرِ الْمَلْبُودِ وَ مِنْ عَرَقِ الْعَاقِرِ وَ مِنْ وَرَمِ الاْخِرِ وَ مِنَ الطَّعَامِ وَ عُقْدَهٍ وَ مِنَ الشَّرَابِ وَ بَرْدِهِ. إِمْضِ بِإِذْنِ اللهِ إِلى أَجَلٍ مُسَمّىً فِی الاِْنْسِ وَ الاَْنْعَامِ بِسْمِ اللهِ فَتَحْتُ وَ بِسْمِ اللهِ خَتَمْتُ”. معنی آن بشرح زیر است:

به برکت نام خدا برایت طلب شفا مى‌کنم از هر سختى و ناگوارى، از برگشتن درد و از سنگ‌هاى انباشته ی درد، از آسیب زخم، از ورم و آماس، از غذا و پیچش آن، از آب و سردى آن، به اذن خدا (اى در) برو و برطرف شو تا زمانى که خدا براى آدمیان و چهارپایان مقرر داشته است. با نام خدا آغاز کردم و با نام خدا پایان نمودم.(طب الئمه ص۳۴)

۳- دعای پیامبر

در روایا ت آمده، سر و صورت اسماء دختر ابوبکر ورم کرده بود. رسول خدا (صلی الله علیه وآله) آمدند و از روى لباس، دست را بر روی سر و صورت آن دختر گذاشتند و ۳ بار فرمودند: “بِسْمِ اللهِ أَذْهِبْ عَنْهَا سُوءَهُ وَفُحْشَهُ بِدَعْوَهِ نَبِیِّکَ الطَّیِّبِ الْمُبَارَکِ الْمَکِینِ عِنْدَکَ بِسْمِ اللهِ”. معنی آن به شرح زیر است:
“به نام خدا، به حق که درخواست پیامبر پاک و خجسته‌ات و پیامبرى که نزد تو صاحب منزلت و مقام می باشد، بدى و ناراحتى را از او برطرف بفرما. به حق نام خدا”.
پیامبر (صلی الله علیه وآله) به او امر فرمود که این دعا را بخواند. او هم سه روز دعا را خواند و ورم از بین رفت و در بسیارى از اوقات این دعا را هنگام نمازهاى واجب ۳ مرتبه مى‌خواند.(بحار الانوار_ج۹۲_ص۴۷۴).

>> ایمان داشتن به این موارد در تاثیر درمان بسیار مهم و قابل توجه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *