درمان گیاهی پولیپ رحم
پولیپ رحم

درمان پولیپ رحم

پولیپ رحم: رشد بیش از حد سلول ها در دیواره داخلی رحم سبب تشکیل پولیپ ها خواهد شد. به آنها پولیپ آندومتر نیز می گویند. پولیپ رحم معمولا غیرسرطانی (خوش خیم) می باشد. البته برخی از آن ها سرطانی‌ هستند یا می توانند بعدها سرطانی شوند.

سایز پولیپ رحم از چند میلیمتر تا چند سانتی‌متر متغیر می باشد. این پولیپها توسط پایه ای پهن و یا باریک به دیواره رحم می چسبند و غالبا در رحم باقی می مانند، اما گاهی از قسمت گردنه رحم وارد واژن خواهند شد.

پولیپها  بیشتر در خانم های نزدیک به یائسگی و یا یائسه شده اند، مشاهده می شود، اما زنان جوان تر هم ممکن است دچار این بیماری بشوند.از علایم پولیپ رحم موارد زیر را می توان نام برد:
 • – قاعدگی نامنظم؛ مثلا داشتن دوره های عادت ماهانه با شدت و مدت متفاوت.
 • – خونریزی بین دوره های قاعدگی
 • – عادات ماهانه بسیار شدید
 • – ناباروری

البته برخی خانمهای دارای پولیپ رحم ، ممکن است خونریزی کمی داشته باشند و یا حتی بدون علائم ذکر شده باشند.

درمان پولیپ رحم در طب اسلامی: طبق نظر استاد تبریزیان در طب اسلامی، برای درمان پولیپ رحم خانم ها باید موارد زیر را مصرف کنند:

 • نشستن در آب نمک دریا: نمک دریا را در ظرف بزرگ پر از آبی بریزید و حل کنید سپس در آن بشینید.
 • نشستن در آب پودر قسط: می توانید آسیاب شده ی قسط شیرین یا قسط تلخ و یا قسط دریایی را به مدت نیم ساعت در آب بجوشانید و پس از خنک شدن آن، در آن آب بشینید.
 • نمک دریا و قسط را باهم مخلوط کرده و در آب زیاد بجوشانید و در آن بشینید.
 • نشستن در اذخر و آب نمک دریا: محتویات ظرف اذخر را در آب فراوان با نمک به مدت ۲۰ دقیقه جوشانده شود و پس از ولرم شدن نیم ساعت در آن بنشینید.

نکته۱: بانوان نیم ساعت و دوشیزگان چهل و پنج دقیقه در آن بنشیند.

نکته۲: مقدار آب باید به گونه ای باشد که تا ناف برسد.

نکته ۳: از قسطهای مصرفی میتواد هر کدام از قسط شیرین- قسط تلخ- قسط دریایی باشد و فرقی ندارد.

با انجام دستورات فوق که کاملا طبیعی و درمان گیاهی محصوب می شود، میتوانید پولیپ رحم را ازبین ببرید.

۱۴ دیدگاه

 1. سلام وقت شما بخیر من چند ساله که خونریزی دوران پریودم خیلی شدیده دکترهای زیادی هم مراجعه کرده ام چه کلاسیک چه طب سنتی و اسلامی ۷-۸ ماه هم هست که زیر نظر دکتر طب اسلامی از شاگردهای دکتر تبریزیان هستم که متاسفانه نتیجه ای نگرفتم و خودمم تالاسمی مینور هستم و هر ماه خون زیادی از بدن دفع میشه واقعا موندم چیکار کنم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید تمام این درمانها رو که در بالا نوشتید انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم چیکار کنم . ممنون میشم که هر چه سریعتر به من جواب بدین بی صبرانه منتظر جواب هستم

 2. با عرض سلام من از یکی از مراکز شما در شاه عبدالعظیم قرار دارد رفتم و داروهامو از اونجا تهیه کردم متاسفانه با هزینه زیادی که در ۶-۷ ماه کردم ولی نتیجه ای نگرفتم و دو ماهه که خیلی بدتر شدم و سویق عدس و سماق رومی و قرص خون هم مصرف کردم ولی هموگلوبین خون من به ۷.۲ رسید این به معنی اینه که باید بستری در بیمارستان می شدم متاسفانه به روزهای تعطیلی فروردین ماه هم خورد که دسترسی به دکتر نداشتم و به بیمارستان مراجعه کردم و ویتامین K و کپسول ترنسید و مفتامیک اسید خوردم که خونریزی من قطع بشه و ۱۲ روز طول کشید دیگه خسته شدم رنجور و بیحال شدم تورو خدا راهنمایی کنید دکتر زنان گفته که باید عمل کنم و کورتاژ کنم خودمم دوشیزه هستم خواهش می کنم به من کمک کنید بین دو راهی موندم نه می تونم چون دوشیزه هستم عمل کنم نه اینکه داروهای طب اسلامی و سنتی جواب می ده خواهش می کنم

 3. عاجزانه ازتون تقاضا می کنم کمکم کنید

 4. در ضمن مشکل من پولیپ رحمی است به ابعاد ۹*۷

 5. با سلام اقای دکتر من پلیپ رحم دارم در اندومتر و گفتن عمل بشه ولی من دوشیزه ام واقعا ناراحتم چی کار کنم خواهش میکنم راهنمایی ککنید تمام فکرمو اشغال کرده

 6. سلام من پولیپ رحم دارم وخونریزی طولانی من همه موارد درمان رو خوندم میخواستم ببینم داروی اذخر همان داروی ترکیبی رو میگید یا اذخر مکی به تنهایی واین دارو ترکیبیرو چه مقار در اب نمک دریا بریزم وچند روز انجام بدم؟

  • سلام. خیر اذخر از ترکیب چند گیاه می باشد. باید داروی آن را تهیه کنید. هر روز یک بسته از این دارو را میتوانید در ظرف بزرگی بریزید و بجوشانید و کمی نمک دریا در آن بریزید و یا پودر قسط در آن بریزید و بشینید.حداقل ۳مرتبه باید انجام شود. بستگه به سایز پلیپ هم دارد.

 7. ۲۴سالمه یه پسر چهار ساله دارم/۸ ماه پیش به علت زیاد بودن ضخامت رحم و خونریزی زیاد کورتاژ شدم و گفتن پولیپ و اندومتر بوده برداشتیم ولی حالا سه ماه میخوام بچه دار بشم ولی نمیشع/یه مشکلی که منو خیلیی رنج میده اینکه رشد سینه و باسنم خیلیییی کم و صورتم رنگ پریده و گودی چشم دارم با گرمی خوردن هم جوش میزنم زبونم هم خال های سیاه روشه/فکرکنم صفرا هم دارم یکم عصبیم و بی حوصله باید چجوری از دست همشون خلاص بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی