دیابت، زخم ها،بواسیر، یبوست

دیابت بارداری

دیابت بارداری

در اکثر زنان باردار بخاطر تغییرات هورمونی ای که در طی بارداری ایجاد می‌گردد، اختلال عدم تحمل گلوکز قابل مشاهده است. یعنی مقدار قند خون آنها بالا می رود، ولی نه به اندازه‌ای که آن را بیماری دیابت در نظر بگیرند.

دیابت برای رشد و تکامل جنین می‌تواند بسیار اثرگذار باشد. اما دیابت زن باردار همچنین می‌تواند موجب  افزایش خطر سقط جنین و بروز نقص‌های مادرزادی مانند مغز و قلب بشود.

سه ماهه دوم و سوم بارداری، دیابت مادر می‌تواند منجر به تغذیه و رشد زیاد از حد کودک بشود. این مورد خطر زایمان‌های پردرد و سخت را افزایش می‌دهد؛ مثلاً برای تولد نیاز به عمل سزارین دارند و اگر طبیعی متولد شود، خطر آسیب به ناحیه شانه آنها وجود دارد یا اینکه باعث تاخیر در زمان زایمان و خطرات کمبود اکسیژن برای مغز نوزاد می‌شود. همچنین پس از زایمان، احتمال افت شدید قند خون در نوزاد وجود دارد، زیرا دیگر آن مقادیر بالای قند را از خون مادر دریافت نخواهد کرد.

اگر به هر دلیل به دیابت بارداری مبتلا شدید، با یک درمان مناسب نتنها می‌توانید جلوی ابتلا به آن را بگیرید، بلکه یک نوزاد سالم نیز به دنیا بیاورید.

 

موارد درمان دیابت بارداری در طب اسلامی آیت الله تبریزیان:

با مصرف داروهای فوق خود را از ابتلا به دیابت دوران بارداری و خطرات ناشی از آن بر روی کودکتان محافظت کنید. کلیه محصولات فوق در فروشگاه طب اسلامی اسلام دارو در دسترس شماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *