درمان گیاهی یبوست
درمان یبوست

درمان یبوست

یبوست: مشاهده می شود در اثر خشکی مزاج عارضه ای در دستگاه گوارش به وجود می آید که مواد در روده بزرگ سفت می شود و به کندی حرکت می کند و فرد هنگام دفع آن با درد و سختی مواجه می شود. در حالت شدیدتر و یا حاد آن روده بسته می شود و فرد را بسیار دچار مشکلات ناشی از آن می کند.

علل بروز این عارضه می تواند ناشی از:  رژیم غذایی نامناسب، برهم خوردن تعادل هورمونی، اثر جانبی داروهای مصرفی، کم‌آبی بدن، کم‌کاری تیروئید، بیماری دیابت، تومورها و سرطان‌های روده باشد. همچنین سودای بالا نیز عامل دیگر آن است. سودا یکی از چهار طبایع بدن است، و از نوع خشک و سرد است.

موارد درمانی یبوست در طب اسلامی

در طب اسلامی برای درمان یبوست باید موارد زیر را طبق نظر آیت الله تبریزیان مصرف نمود:

کلیه موارد فوق الذکر جهت درمان یبوست در فروشگاه طب اسلامی اسلام دارو موجود می باشد. جهت تهیه این موارد به فروشگاه مراجعه کنید.

مطالب مشابه

درمان زخم معده و اسید معده

درمان زخم معده و اسید معده و اثنی عشر

زخم معده و اسید معده و درمان طبیعی و گیاهی آن در طب اسلامی آیت الله تبریزیان. با موارد دارویی بیان شده طب اسلامی در این خصوص زخم معده خود را درمان کنید.

درمان باد معده

باد معده

درمان گیاهی باد معده و روده یا نفخ شکم در طب اسلامی آیت الله تبریزیان. با داروهای کاملا گیاهی مشکلات ناشی از نفخ و آزردگی ناشی از آنرا ازبین ببرید.

۹ دیدگاه

 1. سلام با عرض پوزش هنگام دفع مدفوع احساس میکنم کامل تخلیه نشدم و حس بد و دردناکیه و با وجود اینکه یبوست ندارم ولی خیلی باید زور یزنم. علتش چیه؟ درمانش چیه؟ بسیار بسیار ممنون میشم کمک کنید.

 2. سلام خدا قوت ،من دچار یبوست و بواسیر نر هستم و درحال حاضر از سودابر و ملین و سنا برای یبوستم استفاده میکنم سوال ۱:یک بار یک بسته از سنا و گل سرخ دم کردم و خوردم ولی اثری نداشت سه روز بعد دو بسته دم کردم بازهم اثری نداشت و حتی اون روز اصلا اجابت مزاج نداشتم در صورتی که روزهای دیگه حداقل یکبار اجابت مزاج دارم این به خاطر چیه؟؟ و باید چی به جاش استفاده کنم؟ برای بواسیر هم قرص خون،سعد کوفی،مسخن،بلادور،روغن ایرسا استفاده میکنم ولی الان دو بسته بلادور استفاده کردم ولی ساچمه ها تغییری نکردند باید چکار کنم؟ادامه بدم؟و خارش شدید مقعدی هم دارم چی استفاده کنم؟

  • سلام شاید سنا روی شما معکموس جواب میده یا سنایی که مصرف کریدن اصل نبوده.
   منظورتون از ۲ بسته بلادور یعنی به چه شکلی استفاده کردین؟؟؟
   همیشه با اب سرد مقعد را بشورید. و کاملا ضد عفونی کنید و از سعد کوفی و شقاق برای ضد عفونی کردن استفاده کنید حتما.
   اگه نر هست با سوزاندن بلادور و نشستن روی دود آن بیرون زدگی باید رفع شود.
   برای خارش هم شبا موقع خواب عسل طبیعی بمالید دور مقعد.

   • ممنون از پاسخگویی سریعتون, به جای سنا از چی استفاده کنم؟؟هر بسته بلادور که گرفتم ۵تا دانه داره که من هر دانه رو به ۲قسمت تقسیم کردم و زغال داغ میکردم و دامن میپوشیدم و هر سری ۳تا دانه بلادر استفاده میکردم ولی تاثیری نداشته, امیدوارم خوب توضیح داده باشم ,من سعد کوفی استفاده میکنم ولی بالا گفتید شقاق این شقاق داروی جدایی است؟؟

 3. راضی به طب اسلامی هستم وبسیار عالیست

 4. راضی به طب اسلامی هستم وبسیار عالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه طب اسلامی